FeNeRBaHÇe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FeNeRBaHÇe

...HOŞGELDİNİZ...

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Galibiyet camiamıza armağan olsun"

YazarMesaj
Admin
ADMİN
ADMİN
Admin

Erkek

"Galibiyet camiamıza armağan olsun" Empty
MesajKonu: "Galibiyet camiamıza armağan olsun"   "Galibiyet camiamıza armağan olsun" Icon_minitimePaz Mart 11, 2007 12:31 am

10 Mart 2007 Cumartesi
"Galibiyet camiamıza armağan olsun" Zicokonus288
Teknik direktörümüz Zico, Konyaspor maçının ardından yaptığı açıklamalarda şunları söyledi: "İkinci yarının başından beri oynadığımız maçlardaki gibi zor bir maç olacağını biliyorduk. Rakip kapandı. Futbolcularım saha içinde savaştı ilk yarının son dakikalarında bir gol bulduk ikinci yarıda farkı attırdık. Pozisyonlarda biraz daha sakin olabilseydik daha farklı bir skor da alabilirdik. Yine de bu gibi maçlarda amaç üç puanı almaktır. Galibiyet için futbolcularımı kutluyorum. Bu galibiyet camiamıza armağan olsun."
Bir gazetecinin Deivid'le kavgalı olması nedeni ile Deivid'i oynatmadığı yönündeki yorumuna Zico şu yanıtı verdi: "Soruları sormadan önce bilgiler elinizde olursa ve bizim söylediklerimize inanır başka şeylere inanmazsanız daha iyi olur. Deivid'in sakatlığı nedeniyle tedavisi sürdürüyor. Tendonunda sorun var tedavisi bittikten sonra takımla birlikte antrenmanlara katılacak. Eğer benim bir ikiz kardeşim varsa o kavga etmiş olabilir çünkü kavga eden ben değilim."
Teknik direktörümüz Zico Appiah'ın mevkiini değiştirip değiştirmeyeceği konusunda sorulan bir soruyu ise "Appiah'ın mevkiini değiştirmek gibi bir düşüncem yok. Günümüz dünya futbolunda bir futbolcu bir mevkiye yönelik oynayamaz. Örneğin Ronaldinho ya da Messi her yerde oynuyor. Günümüz futbolunda bir futbolcunun bir tek yerde oynaması söz konusu değil. Belki Appiah orta sahada çok görev almış olabilir ama bu demek değil ki diğer mevkilerde iyi oynayamayacak. Appiah ile konuştuğumda görev verdiğim her yerde oynayacağını, kararıma saygı duyduğunu, sağ kanatta bir sıkıntısı olmadığını söyledi. Fenerbahçe ne zaman istediği sonuçları almamaya başladı böyle bir sorun varmış gibi konuşuldu. Juventus'ta olduğu zaman da bir çok mevkide oynadı ama hiçbir zaman şikayet etmedi" şeklinde yanıtladı.
Kezman ile ilgili bir soruya Zico şu yanıtı verdi: "Forvet oyuncuların güne yönelik performansları vardır. Günlerinde oldukları zaman gol atarlar, günlerinde değillerse gol atamazlar. O anlık bir durumdur. Kezman'da idmanlarda çalışıyor. Elinden gelen tüm çabayı gösteriyor. Bir forvet için gol atmak yemek içmek gibidir. Atamadığı zamanlarda eleştirilir, Kezman önümüzdeki maçlarda çok işimize yarayacak."
Bir basın mensubunun Serdar gibi bir kaleciyi Türk futboluna kazandırdığı için Zico'ya teşekkür etmesi üzerine Zico, "Ben bu tebriği kaleci antrenörümüz Murat Öztürk'e iletmek istiyorum.Kendisine teşekkür ediyorum. Çünkü kalecilerimizin performansını arttırmak için kişiye göre yaptığı çalışmalar ile her kalecimize aynı güvenle bakmamızı sağladı. Şu anda Serdar formda ve kaleyi o koruyor. Serdar, bildiğiniz gibi bizim 3. kalecimizdi. Takım içinde yarıştığı kişiler Volkan ve Rüştü. Bu iki isim Fenerbahçemizin yanı sıra Milli Takımın da kalecileri. Biz ne yaptık, kupa maçlarında Serdar'a görev verdik kendine güveni arttı ve formunu sağladı. Serdar ona güvenerek doğru bir şey yaptığımızı bize gösterdi."
Zico, Kerim ve Olcan hakkında ise "Fenerbahçe'nin geleceği olabilecek oyuncular. Şans buldukları zaman bunu en iyi şekilde değerlendireceklerine inanıyorum" dedi.
Zico Alex'in performansını şöyle değerlendirdi: "Alex gibi futbolcuların eleştirilmesi normal. Çünkü Alex gibi futbolcular sonuçlar iyi gittiği zaman beğenilir, sonuçlar istenildiği gibi olmadığında ise eleştirilir. Alex'in bir sakatlığı vardı iyileşmesi zaman aldı. Antrenmanlarda özel çalışmalar uygulayarak kendisini güvende hissetmesini sağladık. Onun da kendisine güveni geldi."
Volkan ve Milli Takım hakkında görüşlerini belirten Zico, "Volkan hakkında Fatih Terim ile görüşmedim. Gerekirse görüşürüm. Ancak Volkan ile görüşüyorum. Kendisinin kaliteli bir kaleci olduğunu ona söylüyorum. Çünkü bunu iyi bilmeli. Volkan, tesadüfen Fenerbahçe'nin ve Milli Takım'ın kalesine geçmedi. Eğer Volkan, Milli Takım'a çağrılırsa ve Milli maçta kaleyi korursa Türk milleti için elinden geleni yapacağını biliyorum" dedi.
Appiah'ın sakatlığı ile ilgili bir şey söylemenin erken olduğunu kesin bir yanıt verebilmek için 24 saat beklemek gerektiğini söyledi
https://hayaletcocuk.yetkin-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "Galibiyeti hakettik"