FeNeRBaHÇe
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FeNeRBaHÇe

...HOŞGELDİNİZ...

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

'UEFA Kupa'sını seneye alırız'

YazarMesaj
Admin
ADMİN
ADMİN
Admin

Erkek

'UEFA Kupa'sını seneye alırız' Empty
MesajKonu: 'UEFA Kupa'sını seneye alırız'   'UEFA Kupa'sını seneye alırız' Icon_minitimeÇarş. Mart 14, 2007 10:42 pm

Mehmet Yozgatlı'dan Fenerbahçe ve şampiyonluk hakkında iddialı açıklamalar.
14 Mart 2007 13:32
'UEFA Kupa'sını seneye alırız' 76676
Fenerbahçe'nin başarılı futbolcusu Mehmet Yozgatlı, rakip yöneticilerin puan kaybettikleri haftalarda yaptıkları açıklamalara çok sert cevap verdi."Ağzı olan konuşuyor" diyen yıldız futbolcu, "Şampiyonluk turunu Ali Sami Yen'de atacağız" şeklinde konuştu.

Fenerbahçeli futbolcu Mehmet Yozgatlı, Turkcell Süper Lig'de şampiyonluk turunu ligin 33. haftasında Galatasaray ile yapacakları maçın ardından Ali Sami Yen Stadı'nda atacaklarına inandığını söyledi.
Mehmet Yozgatlı, Fenerbahçe Gazetesi'ne verdiği özel röportajda, şampiyonluk yarışında şu anda ikinci sıradaki Beşiktaş ile aralarında 6 puan fark bulunduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:
"İnanın aslında 'Maalesef 6 puan öndeyiz' demek istiyorum. Çünkü hiç beklemediğimiz maçlarda inanılmaz puanlar kaybettik. Bu gibi puan kazalarına uğramasaydık şampiyonluğu çok önceden açık ara garantileyebilirdik diye düşünüyorum. Ama yine de her şey bizim elimizde. Takım olarak elimizi taşın altına koyduk. Çok kararlıyız, şampiyonluk turunu Ali Sami Yen Stadı'nda atacağımıza inanıyoruz. Taraftarımızın desteğinin devam etmesini diliyoruz. Şayet büyük bir talihsizlik olmazsa bu yıl inşallah iki kupayı da müzemize götüreceğiz. Zira geçen yıl yaşananlar bir görünmez kaza idi."

"İDEALİM, FUTBOLU FENERBAHÇE'DE BIRAKMAK"

Teknik direktör Zico'nun oyuncularla olan diyaloğunun çok iyi olduğunu, Brezilyalı teknik adamın sıkıntılarını her zaman kendileriyle paylaşan, moral veren ve sorunlarını her zaman gidermeye çalışan bir hoca olduğunu vurgulayan Mehmet Yozgatlı, şunları kaydetti:
"Hocamız toplantılarda takımı çok iyi motive ediyor. Hocamız çok iyi biri. Zamanında futbolculuğu da teknik direktörlüğü de çok iyi. Benim bu sene mukavelem bitiyor. İlk isteğim Fenerbahçe'de kalmak. Çünkü Fenerbahçe'yi çok seviyorum. İdealim, futbolu Fenerbahçe'de bırakmak ve hayatımın sonuna kadar da 'Fenerbahçeli Mehmet Yozgatlı' olarak anılmak istiyorum."

"AĞZI OLAN KONUŞUYOR"

Puan kaybettikleri maçların ardından ezeli rakiplerinin temsilcileri ve basının kendileri hakkında olumsuz ifadeler kullandığının vurgulanması üzerine de Fenerbahçeli futbolcu şunları söyledi:
"Bir laf vardır, ağır olacak belki ama hani 'Ağzı olan konuşuyor' diye bir reklam çıkmıştı. Herkes bir şeyler söylüyor. Aslında biz bunları dinlemiyor, kafamıza takmıyoruz. Sadece kendimize bakıyoruz. Hatta bazen bu konuşmalar bizi daha çok motive ediyor. O yüzden de çok fazla söylenecek bir şey yok. Biz kendi işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. İnşallah bu sene Fenerbahçe şampiyon olacaktır."

"UEFA KUPASI KISMET DEĞİLMİŞ, İNŞALLAH SENEYE ALIRIZ"

UEFA Kupası'na, 3. turda Hollanda'nın AZ Alkmaar takımıyla 3-3 ve 2-2 berabere kalarak veda etmelerinin hatırlatılması üzerine de Mehmet Yozgatlı şu ifadeleri kullandı: "Çok üzgünüm, Avrupa'nın formda olan bir takımına 5 gol atıyorsunuz ve yenilmeden, maalesef hatalı goller yiyerek UEFA Kupası'ndan eleniyorsunuz. Ben şuna inanıyorum ki, şayet Hollanda'dan turla dönseydik kesinlikle final oynardık. Çünkü Newcastle United'ı da yenerdik diye düşünüyordum. Sonuçta kısmet değilmiş. Bu benim için de çok iyi olacaktı. Çünkü bu kupaya 2 kez ulaşan ilk Türk futbolcusu olacaktım. Kısmet değilmiş. İnşallah seneye alırız." Takımda kimin oynayacağına teknik heyetin karar verdiğini vurgulayan Mehmet Yozgatlı, "Bizim de buna saygı göstermemiz gerekiyor. Hocamız çoğunlukla beni kötü durumlarda oyuna alıyor. Daha ofansif oynayacağımız zaman. Ben de tabii ki en iyisini yapmaya çalışıyorum. Daha ofansif olduğumuz zaman. Fenerbahçe o zaman daha iyi top çeviriyor ve bu da göze hoş geliyor" dedi.

DURAN TOPLAR VE APPIAH

Duran topları iyi kullanmasında, eski takım arkadaşı Pierre van Hooijdonk ve halen birlikte oynadıkları Alex de Souza'nın katkılarına değinen Mehmet Yozgatlı, "Tabii ki Hooijdonk'un çok katkısı oldu. Fenerbahçe'ye transfer olduğum zaman Hooijdonk'a söylemiştim. Her gün idmandan sonra beraber şut çalışması yapıyorduk. Sonra Alex geldi. Tabii o da bir duran top uzmanı ve ustası. Ondan da bazı şeyler kapmaya başladım. Bu çalışmalarla kendime bir şeyler kattığıma inanıyorum" dedi. Mehmet Yozgatlı, takım arkadaşı Stephen Appiah ile aralarında geçen diyalogların hatırlatılması üzerine de Ankara'da Gençlerbirliği ile oynadıkları Fortis Türkiye Kupası maçı öncesi Appiah'ın kendisine o maçta gol atacağını söylediğini vugulayarak, şunları kaydetti:

"O maçtan önce yemekte Appiah'la konuştuk. Bugün iyi oynayacağımı ve kesinlikle gol atacağımı söyledi. Ben de ona 'Böyle bir şey olursa senin yanına koşacağım' dedim. Bu şekilde şakalaştık ama gerçekten öyle oldu ve ben gol atınca hemen ona koştum ve bütün takım arkadaşlarımızla golün sevincini yaşadık. Bundan sonra maçlarda önce Appiah'ın temennisini almak zorundayız galiba."

TARAFTARA MESAJ

Mehmet Yozgatlı, sarı-lacivertli taraftarlarla ilgili mesajının sorulması üzerine de şöyle konuştu: "Taraftarlarımız bazı konularda çok haklı. Çünkü dediğim gibi bu sene 3 tane kulvarda yarışırken en iyisini yapmaya çalışıyorduk. Bütün kupaları almak istiyorduk. Ama maalesef birinden elendik. Taraftarımız tabii ki her zaman Fenerbahçe'nin başarısını istiyor. Biz de UEFA Kupası'nda başarısız olduk. Son maçlarda da kötü futbol oynadık. Saha içinde bireysel hatalar oldu. Taraftarlarımız da haklı tepki gösterdiler. Ama onlar bizim 12. adamlarımız. Sahaya çıktığımız zaman onlar bizim için büyük bir itici güç ve kendilerinin söylediği gibi 'Hep Destek Tam Destek' sloganları var. Bunu her zaman yapsınlar. Taraftarımızdan ben bunu çok istiyorum. Saha içinde hatalar oluyor. Kötü futbol oluyor. Ama Fenerbahçe sadece ve sadece 3 puanı düşünüyor. Sakaryaspor maçında çok kötü bir futbol oynadık. Ama 3 puan aldık. Sonuçta biz Fenerbahçe'yiz. Bizi her zaman desteklesinler ve 100. yılımızda inşallah hep birlikte gülelim."

UÇAK MAKETLERİNE OLAN İLGİSİ

Uçak maketlerine olan ilgisinin hatırlatılması üzerine de Mehmet Yozgatlı şunları kaydetti:
"Aslında ben uçmaktan çok korkarım. Kokpite gidip kaptanlarla konuştuğum zaman bayağı bir zevk alıyorum. Ben de internetten aldığım uçaklarla bu hobiye başladım. Maketleri kendiniz yapıyor, her şeyiyle kendiniz uğraşıyorsunuz. Bazen futbolda kötü sonuçlar aldığınız zaman çok sinirli oluyorsunuz ve ben bunu evde aileme, çocuklarıma yansıtmak istemiyorum. Maçta yenildiğimiz zaman veya kötü oyunlardan sonra geceleri bazen uyuyamayınca, gündüzleri de hiç çekilmiyorum açıkçası. Bu yüzden maketlerle uğraşarak, kafamı sırf onlara verdiğim zaman rahatlıyor adeta. Hıncımı onlardan alıyorum. Büyük oğlum Efe de çok seviyor. Onunla beraber uçuruyoruz, ikimiz de çok zevk alıyoruz. Neticede stres atıyorum. Dediğim gibi kafamı maketlerle dağıtmaya çalışıyorum. Bir de kırdığım zaman 'oh' diyerek kendimi rahatlamış hissediyorum. Evde şu anda 1 helikopter, 2 uçak var. Tesislerde de bir tane UFO var."
https://hayaletcocuk.yetkin-forum.com

'UEFA Kupa'sını seneye alırız'
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-